Kowal Dobre Jedzenie

Kowal Dobre Jedzenie

Kowal Dobre Jedzenie to młoda, rodzinna firma produkująca żywność w oparciu o stare, tradycyjne i sprawdzone receptury. Od samego początku założyliśmy sobie, że będziemy produkować swojskie wyroby wysokiej jakości , których sami nie będziemy się bali zjeść . Aby osiągnąć zadowalające efekty dokładamy starań przy doborze składników naszych produktów, aby zawsze były świeże i dobre gatunkowo. Zdecydowana większość surowców pochodzi z naszego powiatu lub wręcz z naszej miejscowości. Nasze starania zostały wielokrotnie nagrodzone uśmiechem i ciepłym słowem  klientów. To dla nas najważniejsza nagroda i potwierdzenie, że Kowal to marka budząca zaufanie. Mamy też bardziej formalne potwierdzenia, że to co robimy - robimy dobrze. W 2013 roku pierwszy raz wystartowaliśmy w konkursie Tygiel Smaków i nasz pasztet zakwalifikował się do finału, a już rok później w kolejnej edycji tego samego konkursu dostaliśmy wyróżnienie za jakość przyznane przez Zakład Jakości Żywności Instytutu Biotechnologii Przemysłu Rolno-Spożywczego im. prof. Wacława Dąbrowskiego w Łodzi. To wyróżnienie to już całkiem namacalny dowód na to, że nie tylko walory smakowe, ale i bezpieczeństwo, jakość i higiena wytwarzania są naszymi atutami.

Wszystkich naszych obecnych i przyszłych klientów zapewniamy, że w tej materii nic się nie zmieni w naszej firmie i nasze produkty nadal będą produkowane w ten sam sposób. Na razie produkujemy na sposób tradycyjny, ale w planach mamy wytwarzanie produktów bezglutenowych w większym asortymencie (na razie to tylko pasztety nie zawierają glutenu).

Do najnowszych osiągnięć firmy można zaliczyć zdobycie prestiżowej nagrody Tygielka Smaków w październiku 2016 za pasztet z gęsi, w 2017 za zrazy wołowe i w 2018 za gołąbki domowe, nagrodę w kategorii Skarby Natury na 6. Targach Produktów Tradycyjnych i Ekologicznych Regionalia 2017 za Pierogi od Kowala oraz Perłę (Nasze Kulinarne Dziedzictwo) 2017 za pasztet z gęsi i 2018 za zrazy wołowe. Rok 2017 to także przyznane certyfikaty Jakość Tradycja dla Pierogów od Kowala oraz Doceń Polskie z adnotacją Top Produkt dla pasztetu z gęsi i pierogów z mięsem. Nasze pasztety i pierogi są wpisane na Listę Produktów Tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Alt Naturalnie, bezpośrednio od rolników i małych manufaktur Bez ich pasji nie byłoby naszego TARGU. Poznajcie kilku z nich. Od pierwszych 5 dostawców w 2017 roku nasza współpraca rozwinęła się dziś do ponad 90 rolników, ogrodników, hodowców czy rzemieślników i z tygodnia na tydzień rośnie!
Dzięki nim na Wasze stoły trafia to, co najlepsze, a dzięki Wam mają poczucie, że ich ciężka praca ma sens.