Kowal Dobre Jedzenie

Kowal Dobre Jedzenie to młoda, rodzinna firma produkująca żywność w oparciu o stare, tradycyjne i sprawdzone receptury. Od samego początku założyliśmy sobie, że będziemy produkować swojskie wyroby wysokiej jakości , których sami nie będziemy się bali zjeść . Aby osiągnąć zadowalające efekty dokładamy starań przy doborze składników naszych produktów, aby zawsze były świeże i dobre gatunkowo. Zdecydowana większość surowców pochodzi z naszego powiatu lub wręcz z naszej miejscowości. Nasze starania zostały wielokrotnie nagrodzone uśmiechem i ciepłym słowem  klientów. To dla nas najważniejsza nagroda i potwierdzenie, że Kowal to marka budząca zaufanie. Mamy też bardziej formalne potwierdzenia, że to co robimy - robimy dobrze. W 2013 roku pierwszy raz wystartowaliśmy w konkursie Tygiel Smaków i nasz pasztet zakwalifikował się do finału, a już rok później w kolejnej edycji tego samego konkursu dostaliśmy wyróżnienie za jakość przyznane przez Zakład Jakości Żywności Instytutu Biotechnologii Przemysłu Rolno-Spożywczego im. prof. Wacława Dąbrowskiego w Łodzi. To wyróżnienie to już całkiem namacalny dowód na to, że nie tylko walory smakowe, ale i bezpieczeństwo, jakość i higiena wytwarzania są naszymi atutami.

Wszystkich naszych obecnych i przyszłych klientów zapewniamy, że w tej materii nic się nie zmieni w naszej firmie i nasze produkty nadal będą produkowane w ten sam sposób. Na razie produkujemy na sposób tradycyjny, ale w planach mamy wytwarzanie produktów bezglutenowych w większym asortymencie (na razie to tylko pasztety nie zawierają glutenu).

Do najnowszych osiągnięć firmy można zaliczyć zdobycie prestiżowej nagrody Tygielka Smaków w październiku 2016 za pasztet z gęsi, w 2017 za zrazy wołowe i w 2018 za gołąbki domowe, nagrodę w kategorii Skarby Natury na 6. Targach Produktów Tradycyjnych i Ekologicznych Regionalia 2017 za Pierogi od Kowala oraz Perłę (Nasze Kulinarne Dziedzictwo) 2017 za pasztet z gęsi i 2018 za zrazy wołowe. Rok 2017 to także przyznane certyfikaty Jakość Tradycja dla Pierogów od Kowala oraz Doceń Polskie z adnotacją Top Produkt dla pasztetu z gęsi i pierogów z mięsem. Nasze pasztety i pierogi są wpisane na Listę Produktów Tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Wyświetlanie wszystkich 29 wyników

Wyroby dostawcy:

Pasztet Palce Lizać bez bułki 400 g (zamów do poniedziałku do 19:00)

19,20 

Pasztet “Palce lizać” od Kowala – od niego się wszystko zaczęło . To dzięki niemu nasi klienci przekonali się, że Kowal to nie tylko świetny smak ale i wysoka jakość. Naszym założeniem było ścigać się ze wspomnieniami smaków wypiekanych przez mamy i babcie pasztetów. W 2017 roku wpisem na Listę Produktów Tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa dołączył do doborowego towarzystwa najlepszych polskich tradycyjnych wyrobów. Wyróżnienie za jakość w konkursie Tygiel Smaków 2014 potwierdziło wysokie standardy higieny w procesie produkcji. Wytwarzany w oparciu o kilkudziesięcioletnią recepturę ze starannie selekcjonowanych składników.

Skład: mięso wieprzowe (80%), podroby wieprzowe i drobiowe, olej roślinny, woda, cebula, warzywa (seler), siemię lniane, śmietana 30%, przyprawy naturalne, sól.

Pierogi wieprzowe z gęsiną 400 g (zamów do poniedziałku do 19:00)

19,99 

Gęsina z polskich gęsi owsianych doczekała się debiutu w roli nadzienia do  pierogów. Jej głęboki smak z pewnością zadowoli zarówno miłośników gęsiny jak i amatorów pierogów. Zapraszam do spróbowania :). Pierogi posiadają Znak Jakość Tradycja. Nagroda w kategorii Skarby Natury na targach Regionalia 2017, a także wpis na Listę Produktów Tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa

Najlepsze po podgrzaniu, Wrzucić na lekko osolony wrzątek, poczekać aż wypłyną i po niecałej minucie odcedzić. Można też odsmażyć na patelni. Podawać ze skwarkami lub smażoną cebulką.

Skład: mięso wieprzowe (39%), mięso z gęsi (24%), tłuszcz z gęsi (4%), mąka pszenna (gluten pszenny), cebula, czosnek, warzywa suszone (seler), jaja, olej roślinny, woda, przyprawy naturalne, majeranek, pieprz czarny, sól.

Gołąbki domowe z ryżem 4 szt. (ok. 550g) (zamów do poniedziałku do 19:00)

24,01 

Gołąbki najlepiej smakują na ciepło w sosie własnym, pomidorowym lub grzybowym, podgrzane pod przykryciem na patelni lub w garnku delikatnie podlane wodą. Mogą być podane solo, z dodatkiem gotowanych ziemniaków lub pieczywa jako wyśmienite danie obiadowe.

Skład: mięso wieprzowe (68%), ryż (20%), kapusta biała głowiasta, cebula, warzywa suszone (seler), olej roślinny,koper włoski, woda, przyprawy naturalne, pieprz czarny, sól.

Pasztet Palce Lizać z żurawiną bez bułki 400 g (zamów do poniedziałku do 19:00)

19,20 

Nie od dziś wiadomo, że żurawina dobrze komponuje się z mięsami i wędlinami. Naszym zdaniem jej mariaż z pasztetem to interesujące połączenie. Zapraszam do spróbowania. 

Skład: mięso wieprzowe (80%), podroby wieprzowe i drobiowe, żurawina, olej roślinny, woda, cebula, warzywa (seler), siemię lniane, żurawina suszona, śmietana 30%, przyprawy naturalne, sól.

Smalec gęsi 250 g (zamów do poniedziałku do 19:00)

16,80 

Smalec z gęsi owsianej. Doskonały do smażenia jak również jako okrasa czy dodatek do dań, np. bigosu czy krupniku.

Smalec z gęsi. Gęsina to bardzo zdrowe mięso, które zdecydowanie częściej powinno gościć na naszych stołach. Zawiera znacznie więcej korzystnych kwasów omega-3 i omega-6 w porównaniu z mięsem indyczym czy kurzym. Gęsina polecana jest dla osób cierpiących na choroby sercowo-naczyniowe.

Skład: 100% tłuszcz gęsi

Pasta z gęsiego uda konfitowanego z szarą renetą 200 g (zamów do poniedziałku do 19:00)

24,01 

Pasztet z gęsi i indyka z czarną truflą 350 g (zamów do poniedziałku do 19:00)

43,19 

Podnosimy poprzeczkę. Dodatek siekanych czarnych trufli jeszcze bardziej pogłębia jego smak. Dostępny tylko w jednej gramaturze. Zapakowany w ekologiczną foremkę. To nasz topowy produkt. Polecam na Święta i imprezy okolicznościowe. Powinien zrobić wrażenie nawet na tych, którzy nie określają siebie jako miłośników pasztetu 🙂 Smacznego.

Skład: gęsina (60%), indyk (30%),podroby drobiowe, cebula, tymianek, włoszczyzna (seler), len mielony, tłuszcz gęsi, czarne trufle, przyprawy, sól, pieprz, gałka muszkatołowa, śmietana 30%, woda.

Pasztet Palce Lizać ze śliwką bez bułki 400 g (zamów do poniedziałku do 19:00)

19,20 

Tym razem postanowiliśmy dodać do pasztetu suszoną śliwkę, która jak wiadomo dobrze komponuje się z rozmaitymi mięsami. Poza tym żadnych niespodzianek. Stara, sprawdzona receptura, a jednocześnie nowa odmiana do sprawdzenia. Smacznego.

Skład: mięso wieprzowe (80%), podroby wieprzowe i drobiowe, żurawina, olej roślinny, woda, cebula, warzywa (seler), siemię lniane, śliwka suszona, śmietana 30%, przyprawy naturalne, sól.

Uszka z mięsem wieprzowym 400 g (zamów do poniedziałku do 19:00)

20,80 

Czerwony barszcz z uszkami. I właściwie można by na tym zakończyć, bo któż z nas nie doświadczył regeneracyjnej siły tego zestawu :)? Szybka przekąska w tygodniu lub jedna z pozycji na imprezę weekendową. Pożywne danie dosłownie w 5 minut ( jeśli mamy barszczyk 🙂 ). Mąka certyfikowana znakiem Jakość Tradycja.

Smacznego!

Uszka wrzucić do lekko osolonej wrzącej wody. Poczekać aż wypłyną, odcedzić. Podawać z czerwonym barszczem lub z okrasą z cebulki i/lub skwarek.

Skład: mięso wieprzowe (42%),mąka pszenna(gluten pszenny), cebula, warzywa suszone (seler),jaja,olej roślinny,woda,przyprawy naturalne,sól.

Pierogi z soczewicą 400 g (zamów do poniedziałku do 19:00)

15,99 

Pierogi z soczewicą (po obróbce termicznej) skomponowane z czerwonej soczewicy, marchewki i pachnącej cebulki. Do produkcji nie wykorzystujemy żadnych konserwantów prócz soli. Nasze ręcznie lepione pierogi wyróżnia sprężyste ciasto i przepyszny wyrazisty farsz. Wystarczy wrzucić je do wrzątku i poczekać aż wypłyną, aby posiłek był gotowy. Wszystkie surowce pochodzą z powiatu zgierskiego. Pierogi posiadają Znak Jakość Tradycja. Nagroda w kategorii Skarby Natury na targach Regionalia 2017.  

Skład: soczewica czerwona (40%), marchew (20%), mąka pszenna (gluten pszenny), olej roślinny, woda, jaja, masło 82% (laktoza), cebula, czosnek, papryka ostra, pieprz czarny, sól. .

Pasztet z gęsi i indyka z winem Porto 350 g (zamów do poniedziałku do 19:00)

43,19 
Nasze najmłodsze pasztetowe dziecko ma dodatek wina Porto, które jeszcze bardziej pogłębia jego smak. Zapakowany w ekologiczną foremkę. To nasz topowy produkt. Polecam na Święta i imprezy okolicznościowe. Powinien zrobić wrażenie nawet na tych, którzy nie określają siebie jako miłośników pasztetu 🙂 Smacznego!
Produkt wpisany na Listę Produktów Tradycyjnych ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Skład: gęsina (60%), indyk (30%),podroby drobiowe, cebula, tymianek, włoszczyzna (seler), len mielony, tłuszcz gęsi, wino Porto (alkohol 19%), przyprawy, sól, pieprz, gałka muszkatołowa, śmietana 30%, woda.

Pasztet Palce Lizać z morelą 400 g (zamów do poniedziałku do 19:00)

19,20 

Pasztet domowy z morelą to propozycja dla tych, którzy już docenili walory pasztetu “Palce Lizać” i poszukują nowego smaku ale i dla tych, którzy lubią połączenie mięs z owocami. Zarówno pasztet z żurawiną jak i pasztet z morelą mają już swoich gorących zwolenników. Zapraszam do porównania i wybrania swojego ulubionego pasztetu.

Skład: mięso wieprzowe (80%), podroby wieprzowe i drobiowe, żurawina, olej roślinny, woda, cebula, warzywa (seler), siemię lniane, morela suszona, śmietana 30%, przyprawy naturalne, sól.

Pasta jajeczna ze szczypiorkiem 200g (zamów do poniedziałku do 19:00)

12,00 

Składniki: jajko kurze (85%), szczypiorek (2,5%), majonez, woda, sól, pieprz czarny
Produkt bez konserwantów, po obróbce termicznej, gotowy do spożycia.
Wartość energetyczna w 100g produktu: 660 kj/157,85 kcal, białka 3,33g, węglowodany 11,16g, tłuszcze 11,36g
Termin przydatności do spożycia 5 dni

Kotlety mielone 440g (zamów do poniedziałku do 19:00)

20,80 

Składniki: mięso wieprzowe (80%), olej słonecznikowy, kasza gryczana, woda, cebula, bułka tarta (gluten pszenny), przyprawy naturalne, sól
Produkt bez konserwantów, po obróbce termicznej, gotowy do spożycia.
Wartość energetyczna w 100g produktu 248 kcal / 1042 kj, białka 19g, węglowodany 7,9g, tłuszcze 18,1g
Termin przydatności do spożycia 5 dni

Pasta jajeczna z pieczarkami 200g (zamów do poniedziałku do 19:00)

12,00 

Składniki: jajko kurze (80%), pieczarka świeża (7,5%), cebula, olej słonecznikowy, majonez, woda, natka pietruszki, sól, pieprz czarny
Produkt bez konserwantów, po obróbce termicznej, gotowy do spożycia.
Wartość energetyczna w 100g produktu: 660 kj/157,85 kcal, białka 3,33g, węglowodany 11,16g, tłuszcze 11,36g
Termin przydatności do spożycia 5 dni

Pierogi z serem i truskawkami 400g (zamów do poniedziałku do 19:00)

14,40 

Składniki: ser twarogowy(65%) (białko mleka, laktoza), truskawki (2%), mąka pszenna (gluten pszenny), olej roślinny, woda, jaja, cukier, skrobia ziemniaczana, sól

Produkt bez konserwantów, po obróbce termicznej, gotowy do spożycia.

Wartość energetyczna w 100g produktu 237 kcal/993 kj, białko 11g, węglowodany 28g w tym cukry 0,001g, tłuszcz 8g w tym kwasy tłuszczowe nasycone 3g, sól 0,001g, błonnik 0g

Termin przydatności do spożycia 5 dni

Pierogi chłopskie 400g (zamów do poniedziałku do 19:00)

15,99 

Składniki: ziemniaki (58%), boczek wędzony (8%), mąka pszenna (gluten pszenny), olej słonecznikowy, woda, jaja, cebula, pieprz czarny, sól

Produkt bez konserwantów, po obróbce termicznej, gotowy do spożycia.

Wartość energetyczna w 100g produktu 168 kcal/705kj, białka 4,1g, węglowodany 28,3g, tłuszcze 4,64g

Termin przydatności do spożycia 5 dni

Pierogi z serem i borówkami 400g (zamów do poniedziałku do 19:00)

14,40 

Składniki: ser twarogowy (65%) (białko mleka, laktoza), borówki (2%), mąka pszenna (gluten pszenny), olej roślinny, woda, jaja, cukier, skrobia ziemniaczana, sól

Produkt bez konserwantów, po obróbce termicznej, gotowy do spożycia.

Wartość energetyczna w 100g produktu 197 kcal, białka 10g, węglowodany 36g, tłuszcze 2g

Termin przydatności do spożycia 5 dni

Pierogi z serem i malinami 400g (zamów do poniedziałku do 19:00)

14,40 

Składniki: ser twarogowy (65%) (białko mleka, laktoza), maliny (2%), mąka pszenna (gluten pszenny), olej słonecznikowy, woda, jaja, cukier, skrobia ziemniaczana, sól

Produkt bez konserwantów, po obróbce termicznej, gotowy do spożycia.

Wartość energetyczna w 100g produktu: 827 kj/197 kcal, tłuszcze 8g w tym kwasy tłuszczowe nasycone 3,5g, węglowodany 26g w tym cukry 0,07g, białko 10g, sól 0,67g

Termin przydatności do spożycia 5 dni

De volaille drobiowy 4 szt. 450g (zamów do poniedziałku do 19:00)

24,80 

Składniki: filet z piersi kurczaka (75%), masło (laktoza), ser żółty (laktoza), woda, cebula, czosnek, jaja, warzywa suszone (seler), marchewka, olej rzepakowy, przyprawy naturalne, sól, pietruszka liść, pieprz czarny
Produkt bez konserwantów, po obróbce termicznej, gotowy do spożycia.
Wartość energetyczna w 100g produktu 345 kcal, białka 25g, węglowodany 13g, tłuszcze 22g
Termin przydatności do spożycia 5 dni

Kołduny wieprzowo-wołowe 400g (zamów do poniedziałku do 19:00)

18,40 

Składniki: mięso wieprzowe (34%), mięso wołowe (32%), mąka pszenna (gluten pszenny), cebula, czosnek, warzywa suszone (seler), jaja, olej roślinny, woda, przyprawy naturalne, sól.

Produkt bez konserwantów, po obróbce termicznej, gotowy do spożycia.

Wartość energetyczna w 100g produktu 148 kcal, białka 12g, węglowodany 18g, tłuszcze 3g

Termin przydatności do spożycia 5 dni

Pierogi z kaszą gryczaną i pieczarkami 400g (zamów do poniedziałku do 19:00)

15,99 

Składniki: kasza gryczana (34%), pieczarki (33%), mąka pszenna (gluten pszenny), olej roślinny, woda, jaja, cebula, przyprawy naturalne, pieprz czarny, sól

Produkt bez konserwantów, po obróbce termicznej, gotowy do spożycia.

Wartość energetyczna w 100g produktu 166,98 kcal/ 701 kj, białka 4,80g, węglowodany 31,88g, tłuszcze 1,54g

Termin przydatności do spożycia 5 dni

Pierogi z serem i rodzynkami i cynamonem 400g (zamów do poniedziałku do 19:00)

14,40 

Składniki: ser twarogowy (65%) (białko mleka, laktoza), mąka pszenna (gluten pszenny), rodzynki (1%), olej słonecznikowy, woda, jaja, cukier, skrobia ziemniaczana, cynamon (0,5%), sól

Produkt bez konserwantów, po obróbce termicznej, gotowy do spożycia.

Wartość energetyczna w 100g produktu 237 kcal/993 kj, białko 11g, węglowodany 28g w tym cukry 0,001g, tłuszcz 8g w tym kwasy tłuszczowe nasycone 3g, sól 0,001g, błonnik 0g

Termin przydatności do spożycia 5 dni

Pierogi ze śliwką suszoną 400g (zamów do poniedziałku do 19:00)

14,40 

Składniki: owoce: śliwka suszona (67%), mąka pszenna (gluten pszenny), olej słonecznikowy, woda, jaja, cukier, cynamon, sól

Produkt bez konserwantów, po obróbce termicznej, gotowy do spożycia.

Wartość energetyczna w 100g produktu 205 kcal/861 kj, białka 4g, węglowodany 40g, tłuszcze 1g

Termin przydatności do spożycia 5 dni

Pierogi z serem i mango 400g (zamów do poniedziałku do 19:00)

14,40 

Składniki: ser twarogowy (65%) (białko mleka, laktoza), mango (2%), mąka pszenna

(gluten pszenny), olej słonecznikowy, woda, jaja, cukier, skrobia ziemniaczana, sól

Produkt bez konserwantów, po obróbce termicznej, gotowy do spożycia.

Wartość energetyczna w 100g produktu: 827 kj/197 kcal, tłuszcze 8g w tym kwasy tłuszczowe nasycone 3,5g, węglowodany 26g w tym cukry 0,07g, białko 10g, sól 0,67g

Termin przydatności do spożycia 5 dni

Galaretka drobiowa 250g (zamów do poniedziałku do 19:00)

11,21 

Składniki: udo z kurczaka (85%), woda, żelatyna, cebula, czosnek, groszek konserwowy, warzywa suszone (seler), przyprawy naturalne, sól, pieprz czarny
Produkt bez konserwantów, po obróbce termicznej, gotowy do spożycia.
Wartość energetyczna w 100g produktu 129 kcal, białka 11g, węglowodany 4g, tłuszcze 8g
Termin przydatności do spożycia 5 dni

Pasztet z gęsiną 400g (zamów do poniedziałku do 19:00)

38,37 

Składniki: gęsina (60%), indyk (30%), podroby drobiowe, cebula, tymianek, śmietana 30% (laktoza), len mielony, tłuszcz gęsi, przyprawy, sól, pieprz, gałka muszkatołowa, woda
Produkt bez konserwantów, po obróbce termicznej, gotowy do spożycia.
Wartość energetyczna w 100g produktu:
508 kj/121,04 kcal, tłuszcze 6,08g w tym kwasy tłuszczowe nasycone 2,84g, węglowodany 2,82g w tym cukry 0,03g, białko 13,79g, sól 0,67g
Termin przydatności do spożycia 10 dni

Podudzia faszerowane suszonymi pomidorami 4 szt. 360g (zamów do poniedziałku do 19:00)

21,60 

Składniki: pałeczka z kurczaka (90%), pomidor suszony w oleju (8%), przyprawy naturalne (seler), pieprz czarny, papryka mielona, sól, woda
Produkt bez konserwantów, po obróbce termicznej, gotowy do spożycia.
Wartość energetyczna w 100g produktu 106 kcal, białka 8,2g, węglowodany 1,7g, tłuszcze 7,8g
Termin przydatności do spożycia 5 dni

Pasztet z indyka z lubczykiem 400g (zamów do poniedziałku do 19:00)

25,60 

Składniki: mięso indycze (80%), podroby drobiowe, woda, siemię lniane, cebula, śmietana 30%, (laktoza), przyprawy naturalne, sól, pieprz czarny, gałka muszkatołowa, lubczyk
Produkt bez konserwantów, po obróbce termicznej, gotowy do spożycia.
Wartość energetyczna w 100g produktu 85,34 kcal, białka 15,25g, węglowodany 1,75g, tłuszcze 1,79g
Termin przydatności do spożycia 10 dni