6 inspiracji na Dzień Matki

· ·
6 inspiracji na Dzień Matki

Nasze najukochańsze, najważniejsze, niezastąpione Rodzicielki, Mamcie, Mamusie, Mamuśki i Matule mają niebawem swój Dzień. Z tej okazji przedstawiamy listę smakowitych i pachnących wyrobów, które Waszym Mamom z pewnością sprawią radość.

Wszystko naturalne i od rzemieślniczych dostawców.

Manufaktura Cieleśnica – podlaskie kwiaty, owoce i zioła w słoikach

Manufaktura Cieleśnica działająca w pałacu na Podlasiu to nasze rodzime, polskie smaki zamknięte w słoiczkach. Znajdziemy tu przecudowne susze ziołowe – kwiaty chabra bławatka, rumianku czy suszone pączki róży wspaniale nadają się jako zwieńczenie deserów, można je również zaparzać. W pałacowej manufakturze Cieleśnicy powstają też konfitury o niebanalnych smakach, takie jak wiśnia z czeremchą czy rabarbar z różą. Wszystko zbierane jest na najczystszych terenach Podlasia. 

Patrząc na ofertę Cieleśnicy dosłownie czuje się zapach letniej, bujnej łąki i owocującego sadu. Sprawdź na naszym targu.

Borówkowe konfitury – coś nowego w tradycyjnym wydaniu

Bluebetty zamyka z kolei w słoiczkach kawałek mazowieckiego lata. Przetwory z borówki amerykańskiej są przygotowywane w sposób tradycyjny. Konfitury są smażone przez wiele godzin (od 24 do 72), jedynie z dodatkiem cukru. To są takie produkty jakie robiły mamy naszych mam, nasze prababki i ich mamy – bardziej tradycyjnie się tego zrobić nie da. 

Poza najlepszymi owocami, czas jest kluczowym składnikiem konfitur od Bluebetty. Czas w produkcji rzemieślniczej jest nieodzowny. Często tęsknimy do takich prawdziwych, uczciwych smaków. 

Nie trzeba dłużej tęsknić, są na wyciągnięcie ręki w Pora na Pola. Sprawdź na naszym targu.

Ziołomiody z wędrownej Pasieki Pszczoły i My

Pszczoły i My to pasieka wędrowna, która przenoszona jest w sezonie na coraz to inne plantacje, łąki i pola, dzięki czemu otrzymany miód ma rodowód podlaski, lubelski, kujawski bądź mazowiecki. Poza miodem pasieka oferuje ciekawe ziołomiody i inne produkty pochodne miodu. Z

iołomiód jest wyrobem pszczelim, powstaje gdy owady karmione są przez człowieka ziołowymi syropami z roślin, które w swej naturze nie produkują nektaru. Wyrób łączy więc w sobie właściwości ziół i miodu – jest pyszny i zdrowy. 

W Pora na Pola dostępny jest ziołomiód rumiankowy, pokrzywowy, tymiankowy i z kwiatów bzu czarnego. Sprawdź na naszym targu.

Herbaciane popołudnie z Paletą

Od niedawna w ofercie Pora na Pola oferujemy wspaniałe herbaty od Palety, dla Mam szczególnie polecamy delikatną, bardzo aromatyczną białą herbatę Pai Mu Tan. Biała herbata to napój wyjątkowy, zbierane na nią listki są bardzo młode, pozyskiwanie ich jest więc bardziej pracochłonne i czasochłonne. Dla Mam lubiących herbatę czarną, polecamy pięknego Earl Greya z płatkami bławatka. 

Najlepszą, wyselekcjonowaną herbatę mogą pić nasze ukochane Mamy chociażby relaksując się w wannie. 

Herbata wygląda bajecznie w słoiku i w szklance po zaparzeniu kusi delikatnym aromatem bergamotki. Sprawdź na naszym targu.

Naturalne kosmetyki od SVOJE i Miodowej Mydlarni

Lawendowa sól do kąpieli od SVOJE relaksuje i wprawia w błogi nastrój, mydła od Svoje i od Miodowej Mydlarni mają naturalny skład, pięknie wyglądają i pachną. 

To istny raj dla zmysłów! Sprawdź na naszym targu.

CZECO – taka powinna być czekolada!

Słodycze mogą być zdrowe, udowadnia to Pani Ania z Pracowni Czekolady CZECO. Wszystkie tabliczki posiadają certyfikat ekologiczny, bazują na najwyższej jakości kakao z Republiki Dominikany, słodzone są ekologicznym cukrem trzcinowym lub ksylitolem. Nie ma tu mowy o jakichkolwiek tanich wypełniaczach czy pseudo-polepszaczach. 

CZECO to cudne tabliczki w nietypowych smakach, dla Mam proponujemy czekoladę bez dodatków z serduszkiem, korzenną czekoladę z cynamonem i gałką muszkatołową i ciekawą wersję z solą himalajską i rozmarynem, chcemy zaznaczyć, że w Pora na Pola wybór jest dużo większy. 

Kostkę takiej czekolady należy celebrować, bo to słodycz najwyższych lotów. Sprawdź na naszym targu.

Zafundujmy naszym Rodzicielkom rozpustny dzień pełen aromatów, smaku i niecodziennych przyjemności, na naszym targu jest w czym wybierać, powyższa lista to nasz subiektywny ranking.

Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodawać komentarze