Warsztaty dla akcjonariuszy z Julianem Karewiczem

· ·
Image

W sobotę 28.09.21 zaprosiliśmy część naszych akcjonariuszy na wspólne gotowanie burgerów. Całe wydarzenie było nagrodą z najwyższych pakietów ostatniej rundy crowdfundingowej Pora na Pola. Warsztaty zorganizowaliśmy w Comfort Food Studio - przestrzeni kulinarno-eventowej, mieszczącej się w industrialnych wnętrzach warszawskiej Hali Koszyki.

Warsztaty z przyrządzania burgerów prowadził Julian Karewicz - jeden z naszych dostawców oraz uznany szef kuchni. Julian postawił przed wszystkimi uczestnikami bardzo ambitne zadanie przygotowania burgerów w aż trzech odsłonach - wieprzowej, jagnięcej i wegetariańskiej. Wszyscy ubraliśmy fartuchy, zakasaliśmy rękawy i wzięliśmy się do pracy, a szef kuchni przydzielił nas do odpowiednich stacji, przy których przygotowywaliśmy kolejne składowe finalnych dań.

Przyjemnością samą w sobie było gotowanie z tak pysznych i jakościowych składników, jakimi może poszczycić się oferta naszego internetowego targu. Nie można było powstrzymać się od podjadania w trakcie gotowania! Julian opowiadał uczestnikom, jak ważną rolę odgrywa w kuchni jakość surowców - to ona determinuje finalny smak potraw. Jak zauważył, a potwierdzili to jeszcze inni uczestnicy, jeśli korzystamy z tak dobrego mięsa - nie powinno się zabijać jego smaku przyprawami, czy innymi dodatkami. Warto mu po prostu nie przeszkadzać i dać wybrzmieć naturalnemu charakterowi.

Przygotowania jedzenia zaczęliśmy od najbardziej czasochłonnej rzeczy, czyli bułek, na które akcjonariusze wyrabiali ciasto, po czym formowali w zgrabne kuleczki i posypywali ziarnami. Do pierwszej wersji burgerów wieprzowych przygotowaliśmy mięso zapiekane z serem, zalewę w której piklowaliśmy ogórki oraz robiony przez nas od zera ketchup. Burgery składaliśmy później wspólnymi siłami - jedna osoba kroiła bułki, druga wykładała mięso, trzecia polewała ketchupem, kolejna kładła dodatki i tak aż do zamknięcia dzieła bardziej rumianą stroną pieczywa.

Do kolejnego, jagnięcego burgera przygotowaliśmy odpowiednio odważone i ukształtowane mięso, marynowaną przez nas na miejscu cebulę, sos miętowo-ogórkowy na bazie jogurtu i blanszowany szpinak na maśle z czosnkiem. Pyszne i momentami zaskakujące połączenie smaków!

Do ostatniej kreacji tego wieczoru, bezmięsnej alternatywy dla dwóch poprzednich kanapek, przygotowaliśmy serowe medaliony z brokułami na bazie beszamelu. Całość skontrowana była soczystą pomarańczą.

Do każdego dania prezes naszej spółki, Adrian Piwko, osobiście dobrał wina z polskich winnic. Uczestnicy mogli spróbować między innymi wybornego Chardonnay z biodynamicznej winnicy Wieliczka oraz czerwonego Rondo/Regent z winnicy Turnau.

Z przyjemnością słuchaliśmy opowieści naszych akcjonariuszy. Rozmowy intensywnie toczyły się wokół spożywanego jedzenia, ale schodziły też na biznesowe tematy. Zawsze z chęcią porozmawiamy z naszymi inwestorami o życiu firmy, planach na dalszą i bliższą przyszłość lub o ich, często bardzo trafnych sugestiach. To dla nas zaszczyt i duma mieć tak zaangażowanych akcjonariuszy, dlatego z przyjemnością odwdzięczamy się im podtrzymując, pielęgnując i umacniając naszą relację. Tego wieczoru usłyszeliśmy zresztą od uczestników, że taka postawa i dbałość o relacje inwestorskie, jaką praktykujemy w Pora na Pola to rzadkość w dzisiejszych czasach.

Dziękujemy za wspólnie spędzony wieczór i do zobaczenia przy kolejnej okazji!

Image
Image
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodawać komentarze