Pora na Pola na Pop-up Food&Friends

Pora na Pola na Pop-up Food&Friends

W środę 11 sierpnia, w nowoczesnych wnętrzach pawilonu w patio hotelu Raffles Europejski Warsaw, odbyło się wydarzenie zorganizowane przez kwartalnik Food&Friends. Na kulinarnym pop-upie przyszłości pojawiły się takie osobistości jak restauratorka Magda Gessler czy Jagna Niedzielska, promotorka idei zero waste i prezenterka programów Canal+ Kuchnia. 

Obecne były też Pora na Pola, dzięki czemu mieliśmy okazję na zaprezentowanie oferty naszego internetowego targu. Wydarzenie było częścią #50FOODandFUTURE, kampanii społecznej popularyzującej innowacyjne rozwiązania w branży gastronomicznej. Na celu ma ona promowanie i rozwijanie najciekawszych projektów związanych z foodową przyszłością. Zostaliśmy zaproszeni na wydarzenie, ponieważ Pora na Pola uznano za jedną z 50 firm przyszłości. Według magazynu Food&Friends to właśnie Pora na Pola stanowi świetny przykład na to jak dostarczanie żywności ma wyglądać w przyszłości

Podczas wydarzenia zaprezentowano menu degustacyjne przygotowane przez czterech utalentowanych kucharzy: Przemysław Klima (Bottigliera 1881), Beñat Alonso (Raffles Europejski Warsaw), Piotr Ciemny (Światło) oraz Adrian Bęben (Czarcia Łapa).

Na pierwszy ogień poszły tartaletki z węgorzem, fasolką i kwiatami smagliczki w wykonaniu eksperta cyklu, Przemysława Klima. Warto zaznaczyć, że w czerwcu ubiegłego roku jego restauracja, Bottigliera 1881, otrzymała gwiazdkę Michelin.

Gospodarzem wydarzenia był natomiast Beñat Alonso, szef kuchni Raffles Europejski Warsaw. Kucharz szczycący się międzynarodową karierą, a pochodzący z kraju Basków, słynącego z innowacyjnej kuchni, przygotował dla gości danie wykorzystując produkty Pora na Pola. Łososia jurajskiego smacznie i estetycznie skomponował z naszym aromatycznym czerwonym burakiem dostarczanym przez wielopokoleniowe gospodarstwo Tradycje Natury. Dopełnienie dla zmysłów stanowiła różowa porzeczka, którą zapewniło ekologiczne gospodarstwo sadownicze z ponad 100-letnią historią – Donum Bio. Przekąska przyozdobiona kwiatami czosnku została podana z sosem sake lees i podana na jadalnym talerzu w duchu zero waste.

Image

Podczas eventu Prezes Pora na Pola, Adrian Piwko, miał okazję opowiedzieć gościom wydarzenia o idei naszego internetowego targu. Goście dowiedzieli się, że produkty z których szef kuchni przygotował swoje danie wzrastają naturalnie, bez wsparcia syntetycznymi środkami, a używając składników z naszej oferty wspiera się drobnych rolników i małe manufaktury rozsiane po Polsce.

 

Image

Piotr Ciemny, który wydał w maju bestsellerową książkę „Chwasty od kuchni” zaprezentował aż dwa dania. Zarówno proziaki, jak i gołąbki podane zostały w zaskakujący sposób, bo z… polnymi chwastami, które Piotr osobiście zbierał na łące.

Image

Na deser Adrian Bęben, który nie tylko jest powiązany z Czarcią Łapą, ale również pracuje nad projektem z Januszem Palikotem, uznanym już za wizjonera branży food & beverage, zaprezentował lody miso nieoczekiwanie łącząc resztki chleba z kawiorem.

Event w towarzystwie znakomitych gości i innowacyjnego jedzenia nie skończył się razem z ostatnim podanym talerzem. Goście jeszcze długo dyskutowali między sobą o zaprezentowanych smakołykach, wizjonerstwie kucharzy oraz przyszłości gastronomii i jedzenia w ogóle. Cieszymy się, że Pora na Pola mogła być częścią tego wydarzenia.

Image
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodawać komentarze