Gospodarstwo Warzywniczek

WarzywniczekGospodarstwo Warzywniczek jest rodzinnym przedsiębiorstwem prowadzonym przez rodzinę Odolskich. Ponad wiekowa tradycja przekazywana z pokolenia na pokolenie zaowocowała wielokrotnymi nagrodami i wyróżnieniami gminnymi. Gospodarstwo znajduje się Opaczy Małej, miejscowości graniczącej z Ursusem, Raszynem i Pruszkowem oraz w niedalekiej odległości od Warszawy. Do uprawy naszych warzyw wykorzystujemy ProBioEmy, czyli pożyteczne mikroorganizmy, które wspomagają wzrost rośliny oraz zabezpieczają ją od wielu chorób. Wiąże się to z tym, że przy produkcji unikamy stosowania tradycyjnych pestycydów, a gdy jesteśmy do tego zmuszeni stosujemy preparaty pochodzenia roślinnego oparte na wyciągach np. z grejpfruta czy czosnku. Takie środki wykorzystuje się również w gospodarstwach ekologicznych. Ponadto nie stosujemy herbicydów, a chwasty z naszych upraw usuwamy mechanicznie.

Wyświetlanie wszystkich 11 wyników

Wyroby dostawcy:

Ziemniaki Irga ok. 1 kg od Pana Łukasza

5,70 

Odmiana Irga, produkowana z wykorzystaniem ProBio Emów (pożytecznych mikroorganizmów). Jedna z najpopularniejszych na polskich stołach. Odmiana ogólnoużytkowa. Doskonałe w smaku po ugotowaniu, oraz na frytki/chipsy domowej roboty. Kolor miąższu kremowy.

Marchew ok. 1 kg

7,00 

Cebula ok. 1 kg

7,88 

Jarmuż zielony pęczek ok. 250 g

5,41 

Seler 500 g

4,00 

Seler był już znany w starożytnej Grecji i Rzymie. Początkowo był traktowany jako ozdoba. Później poznano jego właściwości zdrowotne. Hipokrates zalecał seler jako środek uspokajający dla osób mocno zdenerwowanych.

Obecnie ceniony jest ze względu na ponad 80 składników odżywczych, które zawiera w dużych ilościach. Zawiera dwukrotnie więcej witaminy C niż cytrusy. Lekarze zalecają dołączyć go do diety przy leczeniu górnych dróg oddechowych oraz przy chorobach serca.

Kapusta biała od Pana Łukasza mała

5,00 

Kapusta biała idealna do zszatkowania na surówki oraz do kiszenia.

Jedna główka waży ok 0,7 – 1kg

Należy przechowywać w ciemnym, stosunkowo wilgotnym miejscu w temperaturze ok. 1st C. Należy unikać przechowywania jej w temperaturze pokojowej.

Wypełniacz

Buraki okrągłe ok. 1 kg

5,00 

Pietruszka 500 g

7,00 

Pietruszka to popularne warzywo wykorzystywane w naszej kuchni zarówno jako dodatek do zup jak również do sałatek. Już mała ilość daje potrawom niesamowity aromat. Jest szczególnie ceniona za swoje właściwości lecznicze. Wspomaga trawienie, zapobiega zgadze oraz ma dobroczynne działanie na serce i układ krążenia.

Zestaw warzywny ok. 800 g od Pana Łukasza

7,07 

Zestaw warzywny składa się z marchewek, pietruszki, cebuli i selera z gospodarstwa Pana Łukasza. Waga zestawu to ok. 800 g.

Kapusta pekińska 1 szt.

8,88 

Doskonały składnik surówek jak również dodatek do kanapek. Waga jednej główki to od 0,7 kg do 0,9 kg.

Cebulki szaszłykowe baby onion 500 g

4,00 

Małe cebulki z gospodarstwa Pana Łukasza.