Awokado Bacon BIO 500 g (3 lub 4 szt.)

18,90 

Certyfikowane awokado odmiany bacon od grupy rolników sycylijskich.

Pierwsze drzewa awokado na Sycylii posadzono w latach 70-tych. Istnieje ponad 600 odmian awokado, co pozwoliło na stworzenie krzyżówek odmian, które dobrze adoptują się w różnych warunkach klimatycznych nieco innych od tych subtropikalnych. Awokado jest cenione przede wszystkich za zawartość nienasyconych kwasów tłuszczowych, które stanowią 20% owocu. Aby przyspieszyć dojrzewanie awokado, wystarczy przechowywać je w papierowej torebce w towarzystwie jabłek.

Cytryny Feminello Siracusano BIO 500 g

10,58 

Cytryna ekologiczna i certyfikowana odmiany Feminello Siracusano. Cytryny zbierane od listopada do lutego nazywają się primoforie i mają zielony kolor przechodzący w żółtawy. Gospodarstwo z grupy Incampagna znajduje się w sąsiedztwie zarówno morza jak i Etny – jest to doskonałe połączenie warunków klimatyczno – glebowych.

Gruszki Konferencja ok. 1 kg

9,45 

Jedna z najbardziej znanych odmian gruszek na świecie – twarda, soczysta i słodka konferencja.

Gruszki Paten ok. 1 kg

9,45 

Soczysta i słodka gruszka o charakterystycznym posmaku i kształcie z gospodarstwa Huberta – grusze uprawiane są zgodnie z wymogami certyfikacji ekologicznej.

Jabłka Ligol EKO ok. 1 kg

7,55 

Odmiana deserowa. Skórka twarda, z czasem samoczynnie pokrywa się naturalną błyszczącą warstwą. Miąższ owocu jest kremowy, bardzo jędrny, soczysty.

Jabłka Mutsu ok. 2 kg

12,60 

Mutsu to zielone, twarde jabłko o słodko-kwaśnym smaku, bardzo dobre na soki, ale także do bezpośredniej konsumpcji. Uprawiane bez zastosowania środków chemicznej ochrony roślin.

 

Jabłka Rubin ok. 2 kg

12,60 

Bardzo smaczne jabłka z kruchym miąższem, słodko-kwaskowy smak, idealne jako deserowe. 

 

Jabłka Sampion ok. 2 kg

12,60 

Bardzo smaczne i soczyste jabłka o słodko – winnym smaku, nadające się zarówno do jedzenia jak i do przetworów. Pochodzą z gospodarstwa na etapie konwersji pod okiem jednostki certyfikującej.

 

Jabłka Szara Reneta ok. 2 kg

12,60 

Szara Reneta to najlepsza odmiana jabłek na szarlotki, musy i przeciery. Do kuchennych zastosowań ma idealną strukturę miąższu i kwaskowy smak. Są uprawiane zgodnie z wymaganiami certyfikacji ekologicznej.

 

Klementynki BIO 1 kg

19,66 

Certyfikowane klementynki z niewielką ilością nasion, cienką skórką i intensywnym zapachu od rolników sycylijskich z grupy Incampagna.

Pomarańcze Naveline BIO 1 kg

18,14 

Odmiana Naveline to wczesna odmiana pomarańczy zrywana od listopada do stycznia. Nazwa odmiany pochodzi od „pępka” (ang. Navel), który znajduje się w dolnej części owocu. Charakteryzuje się jasnym miąższem i grubą, chropowatą skórą. Skórka pomarańczy z owoców Naveline jest najlepsza do kulinarnego zastosowania – tym bardziej, że owoce mają certyfikat ekologiczny.