Bez glutenu, bez cukru… ale ile w niej smaku! Kombucha to ekologiczny, probiotyczny napój, powstający w procesie fermentacji herbaty. Naturalnie dba o dobre samopoczucie naszego układu pokarmowego: jelit, wątroby, a nawet kubków smakowych! Nuty herbaciane możemy przełamać imbirem czy lawendą – odpowiednio schłodzoną kombuczą możemy rozkoszować się niczym bezalkoholowym prosecco, nawet przed śniadaniem!

Wyświetlanie wszystkich 9 wyników

Kombucha EKO 330 ml imbir

9,25 

Słodko-kwaśny, lekko musujący napój o aromacie imbirowym, wytwarzany lokalnie w procesie fermentacji naparu herbacianego przez symbiotyczną kulturę bakterii i drożdży Kombucha.

Skład: napar z herbaty zielonej BIO, napar z herbaty oolong BIO, napar z Rooibosa BIO, napar z Yerba Mate BIO, cukier trzcinowy BIO, świeży imbir BIO, symbiotyczna kultura bakterii i drożdży Kombucha.

Kombucha EKO 330 ml hibiskus z miętą

9,25 

Orzeźwiający, kraftowy napój o rubinowym kolorze i aromacie mięty, wytwarzany naturalnie w miejscowości Dobczyn pod Warszawą. Powstaje na bazie mieszanki ekologicznych herbat z poddanych fermentacji przez grzybek Kombucha.

Skład: napar z herbaty zielonej BIO, napar z herbaty oolong BIO, napar z Rooibosa BIO, napar z Yerba Mate BIO, cukier trzcinowy BIO, suszone kwiaty hibiskusa BIO, świeże liście mięty BIO, symbiotyczna kultura bakterii i drożdży Kombucha.

Kombucha z hibiskusem EKO 500 ml

19,85 

Skład: herbata czarna EKO i hibiskus EKO fermentowana z użyciem komponentu schizosaccharomyces pombe oraz bacterium xylinum.

Kombucha na czarnej herbacie EKO 500 ml

19,85 

Pyszny, tradycyjny napój fermentowany, powstający na bazie czarnej herbaty. Wytwarzany z prawdziwą pasją przez rodzinną manufakturę z Trójmiasta z certyfikowanych, ekologicznych składników.

Skład: herbata czarna EKO fermentowana z użyciem komponentu schizosaccharomyces pombe oraz bacterium xylinum.

Koala Kombucha 330 ml Mango

8,46 

Koala Kombucha 330 ml Mango EKO

Fermentowana, niepasteryzowana, 100% kombucha o smaku mango. Napój w stylu australijskim, naturalnie musujący z zawartością cukru poniżej 0,5g / 100ml! Całkowicie naturalna, bez dodatku sztucznych składników. Produkt Polski.

Termin Przydatności: 09.2020

Sposób przechowywania: Produkt może być przechowywany w temperaturze pokojowej, zalecamy schłodzić przed spożyciem.

Skład: woda, cukier*, kultury kombuchy, zielona herbata*, stewia*, erytrytol* (fermentowana glukoza – wzmacniacz smaku), naturalny aromat z mango (*certyfikowany składnik ekologiczny)

Koala Kombucha 330 ml Wiśnia

8,46 

Koala Kombucha 330 ml Wiśnia EKO

Fermentowana, niepasteryzowana, 100% kombucha o smaku wiśni. Napój w stylu australijskim, naturalnie musujący z zawartością cukru poniżej 0,5g / 100ml! Całkowicie naturalna, bez dodatku sztucznych składników. Produkt Polski.

Termin Przydatności: 08.2020

Sposób przechowywania: Produkt może być przechowywany w temperaturze pokojowej, zalecamy schłodzić przed spożyciem.

Skład: woda, cukier*, kultury kombuchy, zielona herbata*, stewia*, erytrytol* (fermentowana glukoza – wzmacniacz smaku), naturalny aromat z wiśni, hibiskus (*certyfikowany składnik ekologiczny)

Koala Kombucha 330 ml Malina Cytryna

8,46 

Koala Kombucha 330 ml Malina-Cytryna EKO

Fermentowana, niepasteryzowana, 100% kombucha o smaku maliny z cytryną. Napój w stylu australijskim, naturalnie musujący z zawartością cukru poniżej 0,5g / 100ml! Całkowicie naturalna, bez dodatku sztucznych składników. Produkt Polski.

Termin Przydatności: 08.2020

Sposób przechowywania: Produkt może być przechowywany w temperaturze pokojowej, zalecamy schłodzić przed spożyciem.

Skład: woda, cukier*, kultury kombuchy, zielona herbata*, stewia*, erytrytol* (fermentowana glukoza – wzmacniacz smaku), naturalne aromaty z maliny i cytryny, hibiskus* (*certyfikowany składnik ekologiczny)

Koala Kombucha 330 ml Ananas

8,46 

Koala Kombucha 330 ml Ananas EKO

Fermentowana, niepasteryzowana, 100% kombucha o smaku ananasowym. Napój w stylu australijskim, naturalnie musujący z zawartością cukru poniżej 0,5g / 100ml! Naturalna, “żywa” kombucha bez sztucznych dodatków czy barwników. Produkt Polski.

Termin Przydatności: 09.2020

Sposób przechowywania: Produkt może być przechowywany w temperaturze pokojowej, zalecamy schłodzić przed spożyciem.

Skład: woda, cukier*, kultury kombuchy, zielona herbata*, stewia*, erytrytol* (fermentowana glukoza – wzmacniacz smaku), naturalny aromat z ananasa (*certyfikowany składnik ekologiczny)

Niedostępny
Zobacz więcej

Kombucha na zielonej herbacie EKO 500 ml

19,85 

Ekologiczny, żywy napój powstający z potrzeby zdrowia – i oczywiście z herbaty, w lokalnej manufakturze w Trójmieście. Orzeźwiający aromat zielonej herbaty zamknięty w butelce musującej kombuchy.

Skład: herbata zielona EKO fermentowana z użyciem komponentu schizosaccharomyces pombe oraz bacterium xylinum.

Co to jest kombucha?

Kombucha to żywy, lekko musujący napój probiotyczny, który powstaje w procesie fermentacji słodzonego naparu herbacianego. Do jej produkcji wykorzystywany jest tzw. grzybek japoński, który w rzeczywistości nie jest jednak grzybem w powszechnym rozumieniu tego słowa. Kombucha, bo tak nazywamy również samą tę galaretowatą strukturę, jest kolonią żyjących w symbiozie bakterii i drożdży. Ta kultura organizmów ma zdolność do inicjowania fermentacji herbaty, do której uprzednio dodana została odpowiednia ilość cukru. Nazywana jest także grzybkiem kombuchy lub po prostu herbacianym.

Ekologiczna kombucha herbata

Tradycyjnie do wytwarzania napoju stosowało się herbatę czarną lub zieloną. Obecnie te dwa rodzaje naparów są co prawda nadal najpopularniejsze, jednak kombuchę produkuje się też z Rooibosa czy Yerba Mate. Dla uzyskania innych smaków tego napoju, do naparów herbacianych dodawane są także naturalne składniki, takie jak cytryna czy lawenda. Takie rozwiązania w swoich produktach stosuje jeden z naszych dostawców, Ferment Kombucha. Dzięki zastosowaniu ekologicznych surowców uzyskują zdrowy, w pełni naturalny napój o właściwościach pozytywnie wpływających na zdrowie. W naszym asortymencie znajdziecie również tradycyjne odmiany Kombucha Zakwasownia, pochodzące od polskiego producenta kiszonek. Obie marki, których napoje dostępne są w ofercie Pora Na Pola, w procesie fermentacji wykorzystują certyfikowany cukier trzcinowy.
Często stosowana zamiennie kombucza, jest spolszczeniem oryginalnej nazwy napoju, wywodzącej się z języka japońskiego. W Kraju Kwitnącej Wiśni oznacza herbatę z wodorostów. Owy napitek znany był w Japonii już przed naszą erą. Stamtąd, będąc stosowaną między innymi w Rosji i Chinach, zawędrowała aż do Europy. Ten herbaciany napój powszechnie piło się u nas jeszcze przed wojną. Na skutek wzrostu popularności słodzonych napojów, szeroko i łatwo dostępnych na sklepowych półkach, został odrobinę zapomniany. Dziś, na fali rosnącej świadomości, jak codzienna, dobrze zbilansowana dieta wpływa na zdrowie, kombucha znowu cieszy się coraz większym uznaniem.

Kombucha przepis – jak zrobić grzybek herbaciany?

Proces powstawania grzybka, jak i samego napoju jest ciekawy, a zarazem w pełni ekologiczny. Tego pierwszego nie uda nam się niestety wyhodować samemu, możemy jednak skorzystać z osadu, który naturalnie znajduje się w gotowych napojach lub po prostu taki grzybek kupić.

Aby wykonać własną kombuczę, z wybranej przez siebie herbaty przygotowujemy napar, który słodzimy i wystudzamy. Kiedy płyn osiągnie temperaturę pokojową, przelewamy go do sterylnego, zamykanego naczynia bez metalowych elementów. W naczyniu umieszczamy grzybek Kombucha. Przechowujemy w temperaturze pokojowej, z dala od światła.

Kombucza – niepasteryzowana

W tej chwili w napoju rozpocznie się proces fermentacji. Podczas jego trwania grzybek herbaciany metabolizuje cukier, wytwarzając naturalne kwasy organiczne. Produktem tej reakcji są również niewielkie ilości dwutlenku węgla i alkoholu. Kombucha nadaje się do spożycia w 3-5 dniu od rozpoczęcia fermentacji, jednak po zatrzymaniu reakcji można przechowywać ją znacznie dłużej. Jedną z najprostszych metod utrwalania napoju jest pasteryzacja. W ofercie Pora Na Pola znajdziecie jednak wyłącznie najzdrowszą, zawierającą wszystkie dobroczynne składniki, kombuchę niepasteryzowaną. Aby zahamować proces fermentacji, napój musi być zawsze przechowywany w lodówce i w takich warunkach jest zdatny do picia przez około 6 miesięcy. Niepasteryzowana kombucha, przechowywana w temperaturze pokojowej, w dalszym ciągu będzie pracować, w wyniku czego po kilkunastu dniach proces fermentacji doprowadzi do powstawania octu herbacianego.

Kombucza – naturalny skład

W gotowym napoju znajduje się całe bogactwo kwasów organicznych, które pozytywnie wpływają na funkcjonowanie całego organizmu człowieka. W kombuchy znajdziemy kwas octowy, glukonowy i glukuronowy oraz mlekowy. Proces fermentacji nie zabija wszystkich substancji odżywczych z cukru i herbaty, dlatego pijąc ten napój w wersji niepasteryzowanej, dostarczymy swojemu organizmowi także witaminy C i z grupy B, aminokwasy, polifenole i minerały.

Cukier wykorzystywany podczas produkcji kombuchy jest w całości przekształcany na kwasy organiczne, a śladowe ilości fruktozy, odpowiedzialne za słodki smak napoju nie zagrażają nawet osobom chorującym na cukrzycę.

Gotowa produkt zawiera również pewną ilość alkoholu i dwutlenku węgla, które są naturalnymi produktami fermentacji octowej i konserwują produkt. Zawartość alkoholu mieści się w granicach 0,5%, czyli w ilości, jaka znajduje się w piwach bezalkoholowych, czy nawet niektórych sokach. Kombucha nie powinna być jednak spożywana przez osoby z chorobą alkoholową i małe dzieci.

Kombucha właściwości zdrowotne

Rosnąca popularność ekologicznej wersji tego napoju wynika przede wszystkim z jej dobroczynnego działania na nasze ciało. Napój jest nie tylko smaczny i orzeźwiający, ale również przynosi korzyści zdrowotne.

Grzybek herbaciany odpowiada za działanie probiotyczne. Regularne picie kombuczy poprawia metabolizm, pomaga w odbudowywaniu i zachowaniu prawidłowej flory bakteryjnej w przewodzie pokarmowym, obniża ciśnienie krwi i cholesterol, a także pozytywnie wpływa na odporność. Napój wspiera pracę wątroby, dzięki obecności kwasu glukuronowego, który przechwytuje niektóre toksyny i produkty metabolizmu leków, ułatwiając ich usuwanie z organizmu.

Niepasteryzowana kombucha zawiera witaminę C i polifenole, czyli składniki będące silnymi przeciwutleniaczami, dlatego może być nazywana napojem młodości, a jej spożywanie jest wskazane w profilaktyce przeciwnowotworowej. Jest też doskonałym źródłem witamin z grupy B, które są niezbędne do jego prawidłowego funkcjonowania organizmu. Bogate właściwości odżywcze i regulujące kombuczy sprawiają, że stosowany regularnie napój dodaje nam energii.

Ze względu na wysoką zawartość kwasów organicznych nie zaleca się picia tego produktu przez osoby zmagające się z ciężkimi chorobami przewodu pokarmowego i nerek.

Kombucza smak

Ten orzeźwiający napój, powstający na bazie naparów herbacianych, ma słodko-kwaśny smak. Zawartość dwutlenku węgla powoduje, że jest delikatnie musujący, a schłodzony stanowi idealną, zdrową alternatywę dla gazowanych napojów.

Smak każdej odmiany kombuczy będzie odrobinę się różnił w zależności od tego, jaka herbata została wykorzystana do jego wyprodukowania i od użytych dodatków.

Kombucha sklep – gdzie kupić?

Kombucha Warszawa

Misją Pora na Pola jest dostarczanie zdrowych, ekologicznych produktów wszędzie tam, gdzie dostęp do nich może być utrudniony ze względu na brak dostępu do lokalnych, polskich wytwórców. Swoją działalność rozpoczęliśmy w Warszawie.

Ferment Kombucha Warszawa
Do mieszkańców wyżej wymienionej miejscowości dowozimy produkty marki Ferment Kombucha od maja 2018.

Kombucha Zakwasownia Warszawa
W sierpniu 2019 do grona naszych producentów i dostawców sprawdzonych produktów dołączyła Kombucha Zakwasownia.
Obecnie dostarczamy niepasteryzowaną kombuchę również do kilku dużych miast: Katowic, Krakowa, Łodzi, Poznania i Wrocławia. W niedalekiej przyszłości planujemy rozszerzyć naszą działalność na cały kraj.