Gospodarstwo rolne Państwa Michalak - Farma mleczna

Gospodarstwo rolne MichalakGospodarstwo Rolne Państwa Michalak jest zlokalizowane w małej miejscowości Rupin, na zielonych terenach związanych z tradycją kurpiowską. Gospodarstwo jest szczególnie nastawione na hodowlę krów, kóz oraz kur. Zwierzęta mają się tu bardzo dobrze – pastwisko jest ogromne, a kury też mają wolny wybieg i mogą się swobodnie przemieszczać. Tradycyjny chów to także sposób karmienia – wyłącznie naturalnymi paszami własnej produkcji z siana, owsa, żyta czy jęczmienia. Część ziemi gospodarstwa jest niewykorzystywana, aby pozyskiwać z niej trawę, czyli siano dla zwierząt na zimę :). Pani Beata wyspecjalizowała się w wyrabianiu nabiału krowiego i koziego. Wytwarza masło, jogurty, kefiry, sery, śmietanę – wszystko w przydomowej manufakturze, ręcznie, z sercem i pysznie :). Na szczególną uwagę zasługuje prawdziwe, wiejskie mleko od krowy najlepszej jakości. To istny wehikuł czasu.

Wyświetlanie wszystkich 12 wyników

Wyroby dostawcy:

Śmietana prosto od krowy 200 ml

7,45 

Śmietana jest niepasteryzowana i pochodząca z prawdziwego mleka od krów wypasanych naturalnie. Śmietana jest obłędnie dobra w smaku. Pełnotłusta (ok. 40% zawartości tłuszczu), gęsta – chociaż ze względu na bardzo tradycyjny charakter produkcji i brak ciągłości, nie możemy tego obiecać i czasem będzie rzadsza.

Skład: mleko krowie niepasteryzowane.

Termin przydatności do spożycia: 4-5 dni

Mleko kozie 1 l

13,34 

Mleko od kóz z własnego gospodarstwa Państwa Michalak. Kozy mają się tam bardzo dobrze, więc i mleko jest fantastycznej jakości. Niepasteryzowane i pełnotłuste.

Termin przydatności do spożycia: 2 dni

Skład: mleko kozie niepasteryzowane.

Ser kozi typu Paneer 300 g

33,26 

Ser z mleka koziego typu Paneer to bardzo atrakcyjny i niespotykany wyrób. Paneer to ser szczególnie znany w kuchni indyjskiej, a do jego produkcji używa się tylko pełnotłustego mleka i soku z cytryny. Ser Paneer nie rozpływa się pod wpływem temperatury, więc można go smażyć, grillować, piec, panierować i podawać na gorąco.

Skład: mleko kozie pasteryzowane, sok z cytryny.

Masło kozie 100 g

13,34 

Masło wiejskie wyrabiane ze śmietany koziej, która nie była pasteryzowana i jest bardzo delikatna w smaku. Polecam koneserom wyrobów kozich oraz oczywiście osobom, które nie mogą jeść masła krowiego.   Skład: śmietana kozia niepasteryzowana.

Termin przydatności do spożycia: 5 dni