Ekojabłonka

EkojabłonkaGospodarstwo założone zostało przez mojego przodka w 1862 roku. Jestem już piątym pokoleniem mojej rodziny, które uprawia ten kawałek ziemi. W latach 20tych zeszłego stulecia mój pradziadek założył 'nowoczesny' jak na tamte czasy sad. Oprócz drzew owocowych były także maliny, truskawki, ziemniaki, ogórki, kapusta i hodowla zwierząt. Mój dziadek i tata powiększali areał upraw sadowniczych, aż w latach 80tych pozostały jedynymi uprawami na naszej ziemi. Ja po ukończeniu studiów (ochrona środowiska SGGW, specjalizacja ochrona przyrody) zająłem się rodzinnym gospodarstwem - sad prowadzę od 2005 roku, przez pierwsze lata razem z tatą, a po tym jak kilka lat temu poszedł na emeryturę całkowicie samodzielnie. W tej chwili sad zajmuje ponad 17ha; mamy ponad 20 odmian jabłoni, kilkanaście gruszy i czereśni. Kilkadziesiąt drzew śliw, orzechów włoskich, dereń i pigwę na nalewki. Najstarsze drzewa były sadzone w 1946 roku, ale obok nich są kwatery z bardziej nowoczesnymi nasadzeniami.
Owoce produkujemy zgodnie z wytycznymi rolnictwa ekologicznego UE, stosując tylko środki dopuszczone do produkcji ekologicznej, nie używając herbicydów, nawozów sztucznych, syntetycznych fungicydów i insektycydów. W tej chwili całość naszych upraw jest w programie rolnictwa ekologicznego (konwersji) pod nadzorem jednostki certyfikującej TUV Rheinland Polska.

Wyświetlanie wszystkich 8 wyników

Wyroby dostawcy:

Jabłka Gala EKO ok. 2 kg

15,70 

Owoce z sadu Huberta – certyfikowane ekologicznie, bez chemii.

Cena za porcję ok. 2 kg.

Niedostępny
Zobacz więcej

Jabłka Sampion ok. 2 kg

15,70 

Bardzo smaczne i soczyste jabłka o słodko – winnym smaku, nadające się zarówno do jedzenia jak i do przetworów. Pochodzą z gospodarstwa na etapie konwersji pod okiem jednostki certyfikującej.

 

Gruszki Doktor Lucjus ok. 1 kg

10,36 

Gruszka ze starej odmiany gruszy – soczysta o słodko-kwaskowym smaku.

Niedostępny
Zobacz więcej

Gruszki Paten ok. 1 kg

10,36 

Soczysta i słodka gruszka o charakterystycznym posmaku i kształcie z gospodarstwa Huberta – grusze uprawiane są zgodnie z wymogami certyfikacji ekologicznej.

Jabłka Ligol EKO ok. 2 kg

15,21 

Odmiana twarda deserowa. Miąższ owocu jest kremowy, soczysty. Jabłka pochodzą z ekologicznego gospodarstwa Huberta.

Cena za porcję ok. 2 kg.

Gruszki EKO odmiana Generał Leclerc ok. 1 kg

10,04 

Jeśli chcesz sobie przypomnieć jak smakowała kiedyś gruszka – spróbuj tej odmiany! Gruszka pochodzi z gospodarstwa Pana Huberta – sad bez oprysków, z certyfikatem.

Jabłka EKO Golden Delicious ok. 2 kg

15,21 

Certyfikowane ekologicznie jabłka odmiana Rajka z gospodarstwa sadowniczego Huberta.

Żółto-zielone, słodkie, soczyste.

Jabłka EKO Empire ok. 2 kg

15,21 

Certyfikowane ekologicznie jabłka odmiana Rajka z gospodarstwa sadowniczego Huberta.

Nieduże, lekko kwaskowe, soczyste