Ekojabłonka

EkojabłonkaGospodarstwo założone zostało przez mojego przodka w 1862 roku. Jestem już piątym pokoleniem mojej rodziny, które uprawia ten kawałek ziemi. W latach 20tych zeszłego stulecia mój pradziadek założył 'nowoczesny' jak na tamte czasy sad. Oprócz drzew owocowych były także maliny, truskawki, ziemniaki, ogórki, kapusta i hodowla zwierząt. Mój dziadek i tata powiększali areał upraw sadowniczych, aż w latach 80tych pozostały jedynymi uprawami na naszej ziemi. Ja po ukończeniu studiów (ochrona środowiska SGGW, specjalizacja ochrona przyrody) zająłem się rodzinnym gospodarstwem - sad prowadzę od 2005 roku, przez pierwsze lata razem z tatą, a po tym jak kilka lat temu poszedł na emeryturę całkowicie samodzielnie. W tej chwili sad zajmuje ponad 17ha; mamy ponad 20 odmian jabłoni, kilkanaście gruszy i czereśni. Kilkadziesiąt drzew śliw, orzechów włoskich, dereń i pigwę na nalewki. Najstarsze drzewa były sadzone w 1946 roku, ale obok nich są kwatery z bardziej nowoczesnymi nasadzeniami.
Owoce produkujemy zgodnie z wytycznymi rolnictwa ekologicznego UE, stosując tylko środki dopuszczone do produkcji ekologicznej, nie używając herbicydów, nawozów sztucznych, syntetycznych fungicydów i insektycydów. W tej chwili całość naszych upraw jest w programie rolnictwa ekologicznego (konwersji) pod nadzorem jednostki certyfikującej TUV Rheinland Polska.

Wyświetlanie wszystkich 9 wyników

Wyroby dostawcy:

Jabłka Sampion EKO

20,60 2 kg

Bardzo smaczne i soczyste jabłka o słodko – winnym smaku, nadające się zarówno do jedzenia jak i do przetworów. Pochodzą z gospodarstwa na etapie konwersji pod okiem jednostki certyfikującej.

Jabłka Ligol EKO

18,84 2 kg

Odmiana twarda deserowa. Miąższ owocu jest kremowy, soczysty. Jabłka pochodzą z ekologicznego gospodarstwa Huberta. Cena za porcję ok. 2 kg.

Jabłka Antonówka EKO

20,60 2 kg

Jabłka odmiana Antonówka z gospodarstwa sadowniczego Huberta. Soczyste, twarde i kwaskowate o bardzo wyrazistym aromacie.

Jabłka Jester EKO

18,84 2 kg

Certyfikowane ekologicznie jabłka odmiana Jester z gospodarstwa sadowniczego Huberta.Kruche, słodko-kwaskowe w smaku.