Boczland

Jesteśmy gospodarstwem rolnym powstałym w 2008 roku. Podstawą naszej działalności są grzyby jadalne tj. boczniaki i shiitake oraz ich przetwory: grzyby marynowane, suszone a nawet kiszone. W Boczland od samego początku szczególną uwagę przykładamy do starannej uprawy pozbawionej chemicznych dodatków i ulepszaczy. Pieczołowicie dbamy o wysoką jakość naszych produktów tak, aby mogły zachwycać wyglądem, smakiem jak również bogactwem składników mineralnych, witamin i mikroelementów. Uprawa grzybów jest naszą pasją, dlatego pragniemy szerzyć wiedzę i przekonanie na temat ich prozdrowotnych właściwości. Spośród licznych pozytywnych aspektów spożywania grzybów zaznaczamy, iż są bogatym źródłem wartościowego białka, soli mineralnych oraz znacznych ilości witamin z grupy B.

W kuchni domowej oraz profesjonalnej, w restauracjach wykorzystuje się najróżniejsze rodzaje grzybów. Cenne walory estetyczne i smakowe posiadają np. pieczarki brązowe, które są również dostępne w Boczland. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższa ofertą grzybów i msakowania w tym wyjątkowym produkcie.

Wyświetlanie wszystkich 5 wyników

Wyroby dostawcy:

Boczniaki

5,10 250 g

Boczniak ostrygowaty jest polecany diabetykom gdyż zmniejsza poziom cukru we krwi. Jego pozytywne właściwości obniżające poziom złego cholesterolu mogą być zbawienne dla osób na diecie antycholesterolowej.

Pieczarka brązowa

9,00 500 g

Pieczarka brązowa zaliczana jest do tzw. żywności funkcjonalnej. Pieczarki brązowe dzięki specyficznej strukturze i charakterystycznemu aromatowi, doskonale sprawdzają się jako imitacja mięsa, dlatego są idealne dla osób będących na diecie wegetariańskiej. Idealne na farsz do pierogów, zup, past warzywnych oraz jako dodatek do zapiekanek i pizzy.

Shiitake

15,70 250 g

“Shiitake czyli twardziak jadalny w medycynie chińskiej określany jest mianem “”eliksiru życia “”.”

Boczniak marynowany

23,47 320 ml

Boczniaki z własnej hodowli marynowane w gospodarstwie Boczland.

Skład: boczniaki, woda, ocet, cebula, cukier, sól, liść laurowy, ziele angielskie, pieprz.

Shiitake marynowany

28,16 320 ml

Marynowane shiitake z uprawy Pana Daniela z gospodarstwa Boczland.

Skład: grzyby shiitake, woda, ocet, cebula, cukier, sól, liść laurowy, ziele angielskie, pieprz.